GĂ„ til innhold
  • Bli medlem

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei.😊

 

Har problemer med kommunikasjon mellom HSTouch/HS mobile og HS3.  Touch oppfĂžrer seg veldig rart, bruker veeeldig lang tid pĂ„ Ă„ starte opp og fĂ„r (noen ganger) feilmelding:

- error in drawlabel.  NSCFString  stringByappendingString  nil argument"

Den henter inn verdier fra HS3, men fryser etterhvert og stenger ned etter en stund.  

NĂ„r jeg bruker HSmobile, starter appen tilsynelatende riktig opp, men den henter ingen devicer. (kun eventer som kommer opp!!?) 

Har bĂ„de deaktivert og avinstallert antivirus (Norton).  VĂŠrt i kontakt med Homeseer support, de fikk heller ikke logget seg inn pĂ„ min HS og endte med at de mente det var AV som det var noe krĂžll med.    

Har logget inn bÄde lokalt og via MyHs.

 

 

Noen som har noen tips eller vĂŠrt borti lignende?

Endret av Espen Tveit
Skrevet
  Moskus skrev (PĂ„ 13.6.2022 den 7.41):

Har ikke NSCFString noe med C Ă„ gjĂžre? Hvilke plugins har du kjĂžrende?

Ekspander  

Hva tenker du pĂ„ nĂ„r du sier "C"? 

Plugins jeg kjĂžrer er:

 

- Melcloud climate

- LsoftVerisure

- Rfxcom

- BlBackup

- Jowihue

- Pushover

- Tibberseer

- Z-wave

- BLLan

- Weather XML (plugin deaktivert)

- YR weather (plugin deaktivert)

 

 

Skrevet
  Espen Tveit skrev (PĂ„ 13.6.2022 den 11.39):

Hva tenker du pĂ„ nĂ„r du sier "C"? 

Ekspander  

ProgrammeringssprÄket. :)

 

Jeg nesten kjĂžrer alle disse utenom MelCloud og BLLAN, men andre her kjĂžrer jo disse uten problemer.

 

FÄr du opp en JSON fil hvis du gÄr til http://din_homeseer_adresse/JSON?request=getstatus ?

Skrevet
  Moskus skrev (PĂ„ 13.6.2022 den 12.07):

ProgrammeringssprÄket. :)

 

Jeg nesten kjĂžrer alle disse utenom MelCloud og BLLAN, men andre her kjĂžrer jo disse uten problemer.

 

FÄr du opp en JSON fil hvis du gÄr til http://din_homeseer_adresse/JSON?request=getstatus ?

Ekspander  

Ok.. 😊

 

FĂ„r opp en evig lang streng som ser slik ut bare 10 ganger lenger: 

 

{"Name":"HomeSeer Devices","Version":"1.0","Devices":[{"ref":403,"name":"Verisure status","location":"","location2":"","value":0.0,"status"
:"Ok","device_type_string":"LSoftVerisure","last_change":"\/Date(1655130224776+0200)\/","relationship":3,"hide_from_view":false,
"associated_devices":[],"device_type":{"Device_API":0,"Device_API_Description":"No API","Device_Type":0,"Device_Type_Description":"Type

 

osv....

 

Ser i loggfila nÄ at det ligger en feilmelding etter at jeg prÞvde Ä logge inn i MyHs pÄ jobb i dag:

jun-13 13:16:32   Warning 

Error serializing myhs data: Kan ikke skrive data til transporttilkoblingen: Et tilkoblingsforsÞk mislyktes fordi den tilkoblede parten ikke svarte pÄ riktig mÄte etter en tidsperiode, eller den etablerte tilkoblingen mislyktes fordi den tilkoblede verten ikke svarte.

 

SĂ„ har jeg denne i loggfila:

 

jun-13 16:28:25   Error

Failed to retrieve highest ID in the Log database: database disk image is malformed database disk image is malformed

 

 

 

  

 

Skrevet

FÄr denne i oppstartsloggen:

 

jun-13 21:57:23   Web Server Web Server started on localhost, port 80
jun-13 21:57:23   Web Server Web server remote access is disabled. It can only be accessed from this computer
jun-13 21:57:23   Web Server The web server has been bound specifically to IP address 192.168.86.223
Skrevet
  Espen Tveit skrev (PĂ„ 13.6.2022 den 14.34):
jun-13 13:16:32   Warning 

Error serializing myhs data: Kan ikke skrive data til transporttilkoblingen: Et tilkoblingsforsÞk mislyktes fordi den tilkoblede parten ikke svarte pÄ riktig mÄte etter en tidsperiode, eller den etablerte tilkoblingen mislyktes fordi den tilkoblede verten ikke svarte.

Ekspander  

Det ser ut som en tilkoblingsfeil, f.eks. at det gÄr for seint eller noe... Rart!

Skrevet
  Moskus skrev (PĂ„ 17.6.2022 den 19.44):

Det ser ut som en tilkoblingsfeil, f.eks. at det gÄr for seint eller noe... Rart!

Ekspander  

Ja er dette jeg stusser pĂ„ og
 Touch henter jo inn status pĂ„ F.eks magnetkontakter, temp osv sĂ„ har jo en viss kontakt med HS. 
Tenkte Ă„ prĂžve Ă„ sette opp et annet nettverk med annen Wifi router Ă„ se om hjelper.  Bruker Google home i dag. Ikke sikkert det gjĂžr noen forskjell men mĂ„ prĂžve. 🧐

Hvis ikke blir det HS4 litt fĂžr jeg hadde tenkt, prĂžve Ă„ starte fra scratch  đŸ€ž

Skrevet

Da har jeg funnet ut hva som var problemet.  GOOGLE HOME nettverket. (mesh) !!   PrĂžvde en annen router(fra Telenor) og da fungerer alt som normalt igjen.

SĂ„ da fĂ„r jeg prĂžve Ă„ finne ut hvorfor Google skal blokkere HS.😊

Legger ut hva som var Ärsaken i tilfelle andre haropplevd det samme..

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nÄ og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nÄ for Ä poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn pĂ„ siden automatisk.   Vis som en ordinĂŠr lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   TĂžm tekstverktĂžy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies pÄ din enhet for Ä gjÞre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.