Gå til innhold
  • Bli medlem
Støtt hjemmeautomasjon! 🥇🥈🥉

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har testet nå men får fortsatt feil, har dobbelsjekket at config sier "HomeNumber=1" i ini-filen.


May-10 20:08:02	 	TibberSeer ERROR	TibberConsumption, UpdateData ERROR: Value cannot be null. Parameter name: source
May-10 20:08:02	 	TibberSeer ERROR	TibberConsumption, GetConsumption ERROR: Error converting value {null} to type 'System.Double'. Path 'data.viewer.homes[1].consumption.nodes[0].unitPrice', line 1, position 6283.
May-10 20:08:01	 	TibberSeer ERROR	TibberConsumption, GetConsumption ERROR: Error converting value {null} to type 'System.Double'. Path 'data.viewer.homes[1].consumption.nodes[10].unitPrice', line 1, position 3285.

 

 

Fungerer det hos deg, @poskare?

 

Skrevet (endret)

For å oppdatere til ny versjon, er det berre å installere som om det var første gangen og overskrive endringar?

Edit: Tok sjansen, det funka.

Har oppdatert vv-tank-styringa mi med ny funksjonalitet. Akkurat i dag er det faktisk ingen timar som er høgare enn "High", men om 15 minutt (kl.8) skal eventen forhåpentligvis bli trigga av "higher than the 5 highest hour".

 

image.png.a74982f939452692a5f0e239b48805a6.png 

 

Edit 2:

Klokka er 0801, og det funka :)

Endret av bjornepappa
  • Like 1
Skrevet
  bjornepappa skrev (På 11.5.2018 den 5.33):

Klokka er 0801, og det funka :)

Ekspander  

Yay! :D 

 

 

 

  poskare skrev (På 10.5.2018 den 18.46):

Fungerer bedre nå. Får ikke inn consumption data, men nå fungerer price.

Ekspander  

 

  kjempis skrev (På 10.5.2018 den 18.58):

Jepp, consumption som mangler her og.

Ekspander  

OK, jeg får legge inn litt mer debug-meldinger og exception handling, så skal vi finne ut av det.

 

  • Like 1
Skrevet

Eit bittelite ønske til, blir vel mykje mas dette ?

For å skru på igjen etter utkopling pga. "higher than the Nth highest hour", går det å lage "lower than the Nth highest hour"?

Alternativet er vel å bruke "lower than the Nth lowest hour", om ein velger 5th highest så blir vel 19th lowest brukbart, men litt mindre smidig :)

 

image.png.ad1e2deecdf20ca58320834dcef3d803.png

 

Skrevet

Jeg ser consumption som text summary på devicen som heter nettopp det ("Consumption Daily TextSummary") Er det mulig å få ut disse verdiene til egne devicer?

(en device for hver linje)

 

 

EDIT: Moskus fjernet link til privat server... ;) 

Skrevet
  Gjelsvik skrev (På 14.5.2018 den 8.05):

Er det mulig å få ut disse verdiene til egne devicer?

(en device for hver linje)

Ekspander  

Ja, det er teknisk sett mulig. Men nei, det tror jeg ikke jeg orker å lage...

 

Mulig jeg heller legger opp til scripting functions, slik at du kan lage det selv hvis du ønsker.

 

 

Skrevet

Neida, ikke bruk tid på det. Tenkte bare om det allerede var mulig vha endring i config/ini eller noe slikt. Kan vel scriptes slik det er pr nå også. (Regex mot devicestring)

 

Foreløpig er disse verdiene så langt bak i tid, men det blir mer aktuelt når man får data i sanntid fra netteier.

  • 2 uker senere...
Skrevet

Installerte omsider siste versjon :

  • har man kun ett sett device'er hvis man har 2 HomeNumbers?
  • kan man isåfall bruke events for å switche mellom ulike HomeNumbers eller kan dette kun gjøres "manuelt"?
Skrevet (endret)

Misforstår jeg eller skulle grafene automatisk genereres? Jeg sjekket under html\images men jeg har ingen TibberSeer der. Er lokasjon flyttet eller må jeg gjøre noe manuelt for å generere dem? Jeg skulle gjerne hatt historisk graf over priser og forbruk, gjerne på dag/uke osv.

 

Du sendte meg noen filer for en stund tilbake som viste ditt forbruk veldig granulært, men antar det kanskje var noe du hadde satt opp i tillegg?

 

Jeg bruker Device History, og jeg kunne jo brukt den for f.eks daglig og ukentlig konsum, men slik som devicene blir oppdatert så er det mange strenger i samme, så jeg vet ikke om den vil håndtere det skikkelig?

 

Mottar tips med glede :D

 

@veggy75 info for deg og.

Endret av TomB
Skrevet

Er det bare hos meg prisene plutselig tar 2 linjer? Eller har det skjedd noe med formatet som gjør at den nå blir akkurat for lang for en linje?

 

image.png.f60c69471df4fb3320a73f31961a71d8.png

Skrevet
  TomB skrev (På 31.5.2018 den 11.25):

Eller har det skjedd noe med formatet som gjør at den nå blir akkurat for lang for en linje?

Ekspander  

Tipper noen av floor, og navne-kolonnene over eller under er blitt lenger, og HomeSeer (dvs. nettleseren) håndterer det så godt den kan.

Det er ingenting i koden som tilsier at det skal bli på flere linjer.

 

  TomB skrev (På 31.5.2018 den 7.56):

Misforstår jeg eller skulle grafene automatisk genereres?

Ekspander  

Ja. På Windows. Men du må aktivere det på Root-devicer.

Skrevet (endret)
  Moskus skrev (På 31.5.2018 den 11.38):

Tipper noen av floor, og navne-kolonnene over eller under er blitt lenger, og HomeSeer (dvs. nettleseren) håndterer det så godt den kan.

Det er ingenting i koden som tilsier at det skal bli på flere linjer.

Ekspander  

 

Ingen endringer i HomeSeer fra i går til i dag annet enn at jeg byttet ut TibberSeer 0.0.0.5 til 0.0.0.9, men hvis det kun er hos meg så er det sikkert noe rart her.

 

Takk for tipset om å enable på root, det hadde ikke jeg fått med meg :) Kjører den grafen 1 gang i døgnet eller er det hver time?

Endret av TomB
Skrevet
  TomB skrev (På 31.5.2018 den 12.00):

 

Ingen endringer i HomeSeer fra i går til i dag annet enn at jeg byttet ut TibberSeer 0.0.0.5 til 0.0.0.9, men hvis det kun er hos meg så er det sikkert noe rart her.

 

Takk for tipset om å enable på root, det hadde ikke jeg fått med meg :) Kjører den grafen 1 gang i døgnet eller er det hver time?

Ekspander  

Det er slik hos meg også, men berre av og til og det virker for kun å bli sånn når prisen for neste dag er på plass. Har ikkje blitt klok på årsaken...

Skrevet
  bjornepappa skrev (På 31.5.2018 den 14.12):

Det er slik hos meg også, men berre av og til og det virker for kun å bli sånn når prisen for neste dag er på plass. Har ikkje blitt klok på årsaken...

Ekspander  

 

Godt det ikke bare mer meg da ;)

Skrevet
  TomB skrev (På 31.5.2018 den 12.00):

Kjører den grafen 1 gang i døgnet eller er det hver time?

Ekspander  

Oppdateres hver time. :)

 

 

 

 

 

  bjornepappa skrev (På 31.5.2018 den 14.12):

Har ikkje blitt klok på årsaken...

Ekspander  

 

  TomB skrev (På 31.5.2018 den 15.09):

Godt det ikke bare mer meg da ;)

Ekspander  

Slik ser det ut hos meg:

image.png

 

Som dere ser er det ingen "ekstra plass" rundt "Diverse" eller "TibberSeer", og kommando-kolonnen tar omtrent ingen plass og Navne-kolonnen er nesten så liten den kan være. Altså har status-kolonnen all den plassen den trenger. :) 

Skrevet (endret)

Jeg har gått inn på Consumption Root og klikket på alle valgene for grafer, men jeg mangler dag og timepriser. Jeg får opp Monthly.png og Weekly.png, men ikke noe mer (utenom today og tomorrow for prisene). Er det noe jeg har misforstått eller er det grafer som burde ha vært der som ikke dukker opp?

 

Jeg får disse feilmeldingene, det har kanskje noe med den genereringen å gjøre?

 

jun-08 00:00:02   TibberSeer ERROR TibberPrice, GeneratePriceChart ERROR @ chhrtArea: Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection. Parameter name: index
jun-07 00:00:01   TibberSeer ERROR TibberPrice, GeneratePriceChart ERROR @ chhrtArea: Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection. Parameter name: index
jun-06 00:00:01   TibberSeer ERROR TibberPrice, GeneratePriceChart ERROR @ chhrtArea: Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection. Parameter name: index

 

Endret av TomB
Skrevet
  iceball skrev (På 1.6.2018 den 7.53):

@TomB du har nok klart å skalere siden. Prøv ctrl + eller minus.

Ekspander  

 

Jeg hadde siden på 100% så det burde ikke være det, men i dag fungerer det fint så jeg skriver det av som en fluke :)

Skrevet

Hvis du ser vedlagt bilde så har jeg data for både dag, uke og måned, men det er kun uke og måned som genererer rapport.

 

Feilmeldingen har ikke noe med det å gjøre, er det for noe annet?

12.JPG

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å gjøre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.