Gå til innhold
  • Bli medlem
Støtt hjemmeautomasjon! 🥇🥈🥉

Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk i dag min Sensibo Sky og har koblet den opp. Den lærte seg fjernkontrollen og kan styre varmepumpa uten problemer fra Sensibo-appen.

 

Men, dersom jeg bruker den vanlige fjernkontrollen til å endre innstillinger på varmepumpa reflekteres ikke dette i Sensibo-appen, og dersom jeg bruker appen til å endre noe "pushes" ikke denne informasjonen ned til displayet på den vanlige fjernkontrollen.

 

Det blir helt meningsløst for min del om dette ikke er i synk.

 

Er det meningen at det skal fungere så dårlig, eller har jeg gjort noe feil i oppsettet? Noen som vet?

Skrevet

Jeg har denne og bruker ikke original fjernkontroll. Da fungerer det fint, men skjønner din frustrasjon. Utfordringen er vel at kommunikasjonen med varmepumpa går over IR og det er dermed ikke så lett å synce/pushe informasjon.

Skrevet
  TMB skrev (På 7.11.2019 den 11.28):

Det blir helt meningsløst for min del om dette ikke er i synk.

Ekspander  

Noen varmepumper sender tilbake informasjon til fjernkontrollen via RF; men de aller fleste fjernkontroller sender kun IR i blinde. Det er ingen kobling mellom varmepumpen og fjernkontrollen, akkurat som en vanlig fjernkontroll.

 

Det gir altså mye mer mening om du bare pakker bort den originale fjernkontrollen.

Hva skal du med den? Huset kan styre varmen. ;) 

Skrevet
  Moskus skrev (På 7.11.2019 den 11.35):

Det gir altså mye mer mening om du bare pakker bort den originale fjernkontrollen.

Hva skal du med den? Huset kan styre varmen. ;) 

Ekspander  

WAF ? Men er i prossessen med å veggmontere en tablet i stua uansett så da kan vel den kanskje erstatte den tradisjonelle fjernkontrollen.

Skrevet

Betyr dette at Sensibo nå da bruker den integrerte temperatursensoren sin til å skru av/på pumpa iht. det man setter den på i appen?

Skrevet
  TMB skrev (På 7.11.2019 den 11.42):

WAF ? Men er i prossessen med å veggmontere en tablet i stua uansett så da kan vel den kanskje erstatte den tradisjonelle fjernkontrollen.

Ekspander  

Etter min erfaring blir faktisk WAF høyere med å fjerne mange fjernkontroller. :) 

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å gjøre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.