Gå til innhold
  • Bli medlem
Støtt hjemmeautomasjon! 🥇🥈🥉

roadrune

Medlemmer
  • Innlegg

    87
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Hjemmeautomasjon

  • System
    Annet

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

roadrune sine prestasjoner

Portåpner

Portåpner (7/16)

  • Dedikert
  • Samarbeidspartner
  • Første innlegg
  • Reagerer godt
  • Samtalestarter

Nylige merker

4

Nettsamfunnsomdømme

  1. Jeg fikk det til, men ikke med blueprint. Når en velger automasjon under other actions er det ett alternativ å stoppe running actions, det gjør at det funker. Også med fjernkontrollen fra Ikea. Takk for hjelpen.
  2. Driver å tester med ett blueprint, men det er noe jeg ikke forstår, hvis jeg aktiverer bypass i blueprintet virker ikke lysene bortsett fra via fjernkontroll, slår jeg av bypass virker de via sensor.
  3. Hvordan kan jeg få en automasjon til å stoppe en annen da?
  4. Hei, jeg har en Aqara nærværssensor som jeg har satt opp mot 3stk Ikea Trådfri pærer, og så langt fungerer det utmerket med 30sekunder forsinkelse på lysene før de slår seg av (etter folk er forduftet), for i det daglige er dette ett rom der det fungerer fint, det som jeg ikke får til eller finner ut av, er hvordan jeg kan bruke en fjernkontroll til å overstyre den automasjonen. Det hender at jeg holder på med diverse i dette rommet og da vil jeg at alle lysene skal stå på fullt til jeg slår de av via samme fjernkontroll. Lager jeg en automasjon der jeg slår de på, så vil jo allikevel nærværsautomasjonen starte 30-sekunders nedtelling og slå av om jeg passerer en sone. Og mens jeg er inne på fjernkontroll, jeg har også en Ikea Trådfri fjernkontroll som jeg har paret med HA, men den har ingen entities, det som er spesielt er at HA logger korrekt om jeg trykker på en knapp på fjernkontrollen, så det burde vel være mulig å bruke den mot HA?
  5. Det gjør den ikke, den har trykk, dobbelklikk og hold som kommandoer. Tips til fjernkontroll som har hold/slipp event?
  6. Jeg har en løftebukk i garasjen som jeg gjerne vil ha fjernstyring på, så jeg kjøpte ett billig zigbee 4-kanals lysrele og en 4-kanals zigbee fjernkontroll fra Ali. Begge deler er fint integrert i HA og fungerer fint, men: Av åpenbare grunner vil jeg at knappene må holdes for å løfte/senke slik kontrollpanelet på bukken virker, slik det er nå så kan jeg bare slå av/på lyseeleet med trykk, slik at den vil fortsette opp eller ned i all evighet om jeg sitter fastklemt, er det i det hele tatt mulig å få den til å stoppe når knappen slippes med utstyret jeg har?
  7. Løst! Det var faktisk så dumt at intern ip var feil, trodde duckdns kun pekte mot ekstern ip?
  8. Intern pålogging virker fint ja, og ekstern virker på den gamle RPI'en, det skulle vel utelukke brannmur og router? Uansett vil vel lokal pålogging slutte å fungere når ekstern funker?
  9. Hei. Jeg har gått til innkjøp av en Yellow og prøver å migrere over fra en RPI, det ser ut til å funke fint med d\ett unntak; ekstern pålogging virker ikke, jeg har endret HA URL til rett URL, både lokal og ekstern, samt satt IPV4 til statisk, da det ikke virket avinstallerte og reinstallerte duckdns (restart mellom) og la inn alle de gamle opplysningene i YAML, fortsatt ingen sigar... Noen tips?
  10. Selvsagt, tenkte ikke sålangt🤦
  11. Kanskje det, er ikke veldig god på dette som du forstår... HA kjører på en Rpi med SSD disk som jeg har mekket sammen selv. Jeg oppdaget også når jeg gikk gjennom loggen nå at det er en haug med feil fra en Plaato enhet (en dings for å følge med på hvor mye øl som er igjen på fatene mine) og den en av de enhetenene tok kveld en tid tilbake, så det kan være det som er problemet. Jeg har nå deaktivert den addonen. Kanskje det, er ikke veldig god på dette som du forstår... HA kjører på en Rpi med SSD disk som jeg har mekket sammen selv. Jeg oppdaget også når jeg gikk gjennom loggen nå at det er en haug med feil fra en Plaato enhet (en dings for å følge med på hvor mye øl som er igjen på fatene mine) og den en av de enhetenene tok kveld en tid tilbake, så det kan være det som er problemet. Jeg har nå deaktivert den addonen.
  12. Dette skulle vel funke?
  13. Jeg er på reis så har kun mobilen med meg, men når jeg ser på loggen for Host, så har den en hel bråte like oppføringer med korte mellomrom, kan dette være kilden til trøbbelet?
  14. Den siste tiden har jeg hatt problem med at HA henger seg etter en stund (2-3dager), og ingen automasjoner virker uten en restart naturligvis. For å gjøre det enda mer irriterende så laster den ikke Conbee korrekt ved hver restart heller, slik at det enten må restartes igjen eller den må settes opp manuelt. Jeg har tatt alt av oppdateringer som har dukket opp men det hjelper ikke. Jeg kan heller ikke komme på at jeg har gjort noen endringer i systemet i forkant av dette, tidligere har det bare fungert... Er det noen som har forslag til løsning? Evt. som en workaround, er det mulig å sette automatisk reboot av HA hver natt, og at den forsøker Conbee på nytt hvis ikke den laster korrekt?
  15. Det var ett svar som ga mening, det ser ut til å være ok nå. Takk!
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Vi har plassert informasjonskapsler/cookies på din enhet for å gjøre denne siden bedre. Du kan justere dine innstillinger for informasjonskapsler, ellers vil vi anta at dette er ok for deg.